İletişim
Konteyner Ev Avantajları Nelerdir?
Konteyner Ev Avantajları Nelerdir?

Konteyner ev; kullanıcı talebi doğrultusunda özelleştirilen, tasarlandığı şekliyle kısa sürede imal edilen ve hedef lokasyona transfer edilerek kurulan modüler yapıdır. Kişiselleştirilebilir olması sayesinde kullanıcılara seçim özgürlüğü tanıyan konteyner evler, başta pratik ve konforlu kullanım ve hızlı kurulum olmak üzere çok sayıda avantaj sunar.

Konteyner evler, içerisinde yaşam alanı oluşturmak amacıyla belirli ölçüler çerçevesinde tasarlanmış yapılardır. Alternatif yapılara kıyasla çok daha uygun fiyatlarda satışa sunulan konteyner yapılar, modüle edilebilir özellikleri ile öne çıkan, alternatifsiz avantajları ile kullanıcıların beğenisini kazanan, son dönemin en popüler yapı çözümlerindendir.

Konteyner Evlerin 10 Farklı Avantajı

Konteyner evler, geniş bir talep ve fiyat yelpazesine eksiksiz yanıt verir. Yaşam alanı ihtiyacına, gerek ekonomik avantajı gerekse kişiselleştirilebilir oluşu sayesinde kusursuz bir yanıt veren Kale Prefabrik konteyner ev çözümleri çok sayıda avantaj sunmakla birlikte, bu yapıların öne çıkan en önemli 10 farklı avantajı şunlardır:

  • Mimari özgürlük sunar. Kullanıcılar, fiziki şartların elverdiği ölçüde, sipariş verdikleri yapıyı diledikleri gibi dizayn edebilir, kişiselleştirebilir.
  • Yaşam alanı çözümleri arasında optimum maliyete sahiptir. Zira, konteyner yapıların maliyeti oldukça ekonomiktir. Özellikle betonarme, ahşap, prefabrik vesair yapılara nispeten çok daha caziptir. Bu bakımdan, her türlü bütçe için idealdir.
  • Kısa sürede imal edilebilir ve yine son derece kısa sürede kurulabilir. Fabrikada birkaç gün süre ile üretilen ve çok hızlı bir şekilde teslim edilen konteyner evler, bu yönüyle oldukça pratiktir.
  • Ferah bir his sunan konteyner evler, kullanıcıların gün boyunca iyi hissetmesini ve konforlu bir yaşam alanı deneyimlemesini sağlar.
  • Isı ve ses yalıtımında optimum sonuçlar sunar. Özellikle geleneksel yapılar ve betonarme evlerle kıyaslandığında, konteyner evler ısı ve ses yalıtımında daha başarılıdır.
  • Geliştirilebilir yapılardır. Kullanıcıların talepleri doğrultusunda genişletilebilir. Konteyner yapının üzerine ek konteyner yapı eklenebilir.
  • Türkiye deprem bölgesinde yer alan, deprem riski yüksek bir ülkedir. Konteyner evlerin en önemli ve alternatifsiz özelliği, başta deprem olmak üzere tüm doğal afetler karşısında oldukça yüksek bir güvenlik standardı sunar. Yapı içerisinde yer alan mobilyaların kolaylıkla sabitlenmesi, çevresinde yüksek katlı yapı olmaması nedeniyle üzerine yıkılabilecek yapı riski taşımaması gibi özellikleri, güvenilir bir yaşam alanı olanağı sunar.
  • Yaşam alanına gereksinim duyulduğunda, her zaman için beklentilerin kusursuz karşılandığı bir yapı satın almak veya kiralamak mümkün değildir. Çünkü pek çok ev standart ölçülerde inşa edildiği için estetik beklentilerin ve diğer özelliklerin eksiksiz karşılandığı bir yapı bulmak, oldukça zordur. Bu nedenle, kullanıcı talepleri, beklentileri ve ihtiyaçları doğrultusunda bir yaşam alanına sahip olmak için en ideal tercih konteyner yapılardır.
  • Ekolojik bir yapı olup çevre dostudur. Doğaya herhangi bir zarar vermeyecek nitelikte tasarlanan konteyner evler; minimum enerji ile maksimum verim sağlar.
  • Estetik kaygılar doğrultusunda özelleştirilebilir.

Bizimle iletişime geç !

Teklif Formu
Merhaba 👋 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?