İletişim

Kütahya Konteynerler, Kütahya Konteyner Evler

Konteyner ev uygulamaları, eskiden kısa süreli, imar izni olmayan arazilerde ve mevsimsel olarak tercih edilse de günümüzde uzun süreli kullanım amacıyla da talep görmektedir. İçerisinde WC ve duş da bulunan konteynerler tek katlı ya da çift katlı olarak kullanılabilmektedir. Konteynerler, konut ihtiyacına en hızlı ve en pratik yanıt veren uygulamalardır.

Kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanan Kütahya konteynerler, tek odalı ya da iki odalı olarak üretilebilir. Bunun yanı sıra daha büyük, çift katlı konteyner seçeneklerinde daha fazla ayrıntıya karar vermeniz gerekmektedir. Birden fazla konteyner birleştirilerek daha büyük konut planları yapılabilmektedir. İklim şartlarına uygun olarak çatılı konteyner ev planları da vardır.

Konteynerler, hekim panel ya da sandviç panel olarak tasarlanabilir. Kaynaksız yapı olması nedeniyle oldukça pratik olan bu konutlar, monoblok ya da demonte olarak üretilirler. Konteynerlerin dış cephesinde ise talebe göre farklı malzemeler kullanılabilir. Yine elektrik ve sıhhi tesisatlar da talebe göre sıva altı ya da sıva üstü olarak gerçekleştirilebilir.

Genellikle arsa sahipleri tarafından, yaşam alanları gözetilerek tercih edilen konteyner yapılar, pek çok farklı ihtiyaca cevap verebilir. Oldukça hızlı bir şekilde kurulan ve pratik çözümler üreten konteynerler konforlu yapılarıyla da öne çıkar. Kullanıcının talebine göre şekillenen bu yapılar, kullanım alanlarına bağlı olarak doğal yaşamla uyum sağlayan seçeneklerdir. Bu yapılar doğal felaketler gibi durumlarda yerleşim alanı ihtiyacını da karşılamaktadır.

Kütahya Konteyner Ev Nedir?

Konteyner ev seçenekleri çok yönlü bir kullanım olanağı sunar. Fabrika ortamında üretilen bu prefabrik yapı modüler parçaların birleştirilmesiyle inşa edilir. Tüm parçaları fabrikasyon olarak hazırlanmaktadır ve kurulacağı yerde düzleştirilmiş zemin üzerine yerleştirilir. Su, elektrik ve gider bağlantıları eklenerek yapı kullanıma hazır hale gelir. Konteyner evleri; hızlı çözüm üreten modüler yapılar olarak ifade etmek mümkündür.

Proje doğrultusunda tasarlanan evler, kullanıcıların talep ettiği şekilde hazırlanır. Bu konteyner yapısı bir ya da iki katlı olarak tasarlanabilmektedir. Oda sayısı ise yine ebatlara ve kullanıcının talebine göre değişiklik gösterir. WC, duş ve banyo gibi bölümlerde isteğe bağlı biçimlerde projelere eklenebilir. Kütahya konteyner evler, tam konforlu, yüksek tavanlı, özel çatılı bir ev ihtiyacını rahatlıkla karşılayabilir. Bu yapıların en önemli özelliklerinden biri, kuruldukları bölgenin iklim koşullarına göre tasarlanabilmeleridir.

Konteyner Ev Neden Tercih Edilir?

Kütahya konteyner ev sahibi olmanın birçok avantajı vardır. Özellikle doğanın içerisinde kendisine bir sığınak yaptırmak isteyenler, arsası olanlar ve hızlı çözümlere ihtiyacı olanlar için konteyner yapılar ideal seçeneklerdir. Maliyetlerinin çok düşük olması ise bir diğer önemli avantajdır.

Kullanıcılar tarafından yaygın olarak tercih edilen konteyner evlerin avantajları şu şekilde sıralanabilir;

  • Isı yalıtımı ile tasarlanan konteynerler, tüm iklim koşullarına dayanıklı olarak, hızlı bir biçimde üretilir.
  • Doğal afetlere karşı son derece dirençlidir ve düşük maliyetlere sahiptir.
  • İstendiği takdirde başka bölgelere rahatlıkla taşınabilir. Taşındığı bölgenin iklimine bağlı olarak takviyeler yapılabilir.
  • Yüksek kaliteli malzemelerden üretilir ve nakliyesi kolayca yapılır.
  • Kullanıcıların; beklentileri, talepleri ve gereksinimleri doğrultusunda özel olarak tasarlanabilir.
  • Acil ihtiyaç durumunda hızlı ve pratik bir çözümdür.
  • Tek katlı standart modeller olduğu gibi, çok katlı ve daha büyük modellerin üretilmesi de mümkündür.
  • Evlerin iç yüzeyleri arzuya bağlı olarak sandviç panel gibi ürünlerle kaplanabilir.

Kütahya Konteyner Evler Geniş Kullanım Alanlarına Sahiptir

Konteynerler farklı kullanım alanları için üretilirler ve pratik çözümler sunarlar. Bireysel kullanımın yanı sıra toplu kullanımlar için de ideal olan bu yapılar, birçok ihtiyacı karşılayabilir.

Konteynerler seçimi yaparken öncelikle kullanım amacınızı belirlemeniz gerekir. Bu yapılar acil barınma ihtiyacı için oldukça ideal oldukları gibi birçok farklı alanda da kullanılabilmektedir. Yüksek kalitede olmaları, hızlı biçimde üretilmeleri ve rahatlıkla taşınabilmeleri nedeniyle; deprem, yangın, sel, toprak kayması gibi doğal afetlerin ardından çıkan acil barınma ihtiyacını rahatlıkla karşılayabilmektedir.

Acil yaşam alanı olarak konteynerlerin kullanımı oldukça yaygındır. Bunun yanı sıra pratik ve hızlı kurulumları nedeniyle şantiyelerde de sıklıkla kullanılırlar. Büyük şantiyelerde güvenlik kulübesi, yatakhane, yemekhane, ev, tuvalet, duş, revir ve sosyal tesis olarak kullanılabilmektedirler. Katlanabilen ve iç içe geçen konteynerler ile çok hızlı biçimde yaşam alanı oluşturmak mümkündür.

Bunun yanı sıra askeriye, eğitim ve sağlık kampları gibi alanlarda da konteyner yapılar tercih edilmektedir. Kamplar için bu yapılar ideal seçenekleri oluşturur. Yine bağ evi olarak, tatil bölgelerinde ve köylerde de sıklıkla konteyner yapılar görebilirsiniz.

Son yıllarda ise işyerlerinde konteyner ofis olarak kullanılan yapılar giderek yaygınlaşmaktadır. Avantajları nedeniyle birçok iş yeri, bu yapılara başvurmaktadır.

Kütahya Konteyner Ev Modelleri

Konteyner yapıların en avantajlı taraflarından biri farklı modellerle rahatlıkla tasarlanabiliyor olmasıdır. Standart ürünler bulunduğu gibi bunların yanı sıra özel talepler doğrultusunda üretim de yapılabilir. Konteynerler birleştirilerek tek katlı, iki katlı ya da üç katlı modeller ortaya çıkarılabilir.

Konteyner modeller, çiftlik evi, bahçe evi, dağ evi ve göl evi farklı normlara uygun olarak tasarlanabilir. Bunun yanı sıra çatılı ve çatısız tarzda da üretilebilirler. Burada önemli olan konteynerin yerleştirileceği bölgenin iklimidir.

Konteyner evler, kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını ve konforunu sağlayacak şekilde tasarlanır. Her kullanıcıya özel konteyner çeşitleri tasarlamak mümkündür. Bu konteynerler verandalı ya da balkonlu olarak da üretilebilir. Tek odalı, iki odalar, WC ve duşlu taleplerde genellikle standart konteyner ebatları kullanılır. Daha büyük ölçekli talepleriniz için ise konteyner birleşimi ile ihtiyaçlarınıza uygun, en ideal yapılar ortaya çıkarılır.

Konteyner çeşitlerinde, doğal ortamlar, tarım arazileri, kışlık ve yazlık ev ihtiyaçları farklı tasarımlar hazırlanabilir. Pratik ve kullanışlı olmaları sayesinde tüm bu ortamlara rahatlıkla adapte olabilirler. Düşük maliyetleri ve konforlu tasarımları konteyner yapıları oldukça avantajlı yapılarak olarak karşınıza çıkarır. Bunun yanı sıra konteynerler, ısı, su ve ses yalıtımı özelliklerine sahip olabilir. Bu sayede bu yapıları dört mevsim boyunca kullanabilirsiniz. Bunların yanı sıra kapı ve pencere doğramaları da talebinize göre farklı şekillerle ve malzemelerle tasarlanabilmektedir.

Kütahya Konteyner Fiyatları

Farklı kullanım alanları ve amaçları için üretilen konteyner seçenekleri, değişen fiyat özelliklerine sahiptir. Bireysel ve toplu kullanım amaçlarına hizmet eden konteynerler, hızlı, ekolojik, pratik ve kullanışlı bir yapıdır.

Fabrikasyon olarak hazırlanan modüler yapılar, istediğiniz araziye yerleştirilerek, yaşam alanı haline getirilir. Proje kapsamında daha önceden belirlenen tüm işlemler gerçekleştirilerek, konteyner eviniz kullanıma hazır hale getirilir. İhtiyaç halinde ise kolayca başka bir araziye nakletmeniz mümkündür. Kaynaksız yapı teknolojisi sayesinde, oldukça modern ve teknolojik bir kuruluma sahiptir. Kısa sürede konut sahibi olmak isteyenler için ideal bir seçenektir.

Konteyner fiyatları ise bir dizi faktöre göre değişkenlik gösterir. Konteynerin büyüklüğü, iç ve dış yüzey malzemeleri, kurulacağı alan, montaj özellikleri gibi faktörler fiyatlarda değişkenlik olmasına neden olur. Standart hazırlanan modeller ile özel taleplerle oluşturulmuş konteynerler arasında fiyat farkları oluşabilmektedir.

Siz de böylesi bir konteyner eve sahip olmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kale Prefabrik olarak konteyner evinizi dilediğiniz şekilde projelendiriyor ve istediğiniz araziye yerleştirerek sizler için yaşam alanları hazırlıyoruz. Hemen teklif al formunu doldurarak, hayalinizdeki eve avantajlı fiyatlarla kavuşabilirsiniz.

Bizimle iletişime geç !

Teklif Formu
Merhaba 👋 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?